Алекс Колев блести при разгром на ЦСКА 1948 над Спартак (Варна) в дебюта на Любо Пенев

ЦСКА 1948 се наложи по категоричен начин с 5:0 над Спартак (Варна) в първата си контрола от предсезонната подготовка. Двубоят бе неофициален дебют за новия треньор на "червените" Любослав Пенев, като неговият отбор тотално надигра своя съперник и заслужено стигна до успеха.

Проверката, която беше първа и за "соколите", бе предавана пряко по Sportal TV и Sportal.bg. Над всички за победителите бе Алекс Колев (25, 51, 59), който се отчете с хеттрик.

16 Контрола - ЦСКА 1948 - Спартак (Варна)

Нападателят се разписа веднъж през първото полувреме и добави още две попадения след почивката. Освен него, Георги Русев (19) и Стоян Стоичков (34) също записаха имената си сред голмайсторите.

Голяма част от новите попълнения на двата отбора взеха участие в днешния сблъсък.
Следващата контрола на столичани ще бъде на 18 юни (събота) срещу Пирин (Благоевград), докато за варненци предстои проверка срещу Славия - 19 юни (неделя)

В 5-ата минута Виктор Митев стреля извън наказателното поле, но топката попадна право в ръцете на Даниел Наумов.

Малко по-късно Реян Даскалов се извиси над всички при ъглов удар пред противниковата врата, но изстрелът му с глава премина встрани от целта.

Столичани откриха резултата в 19-ата минута чрез Георги Русев. Офанзивният футболист получи страхотно подаване от Алекс Колев в пеналтерията и с точен удар в далечния ъгъл даде преднина на своя тим.

В средата на първото полувреме Ангел Бастунов също се озова на добра стрелкова позиция, но този път Иван Дичевски се разтегна максимално и съумя да избие кълбото в корнер.

В 25-ата минута Русев върна жеста на Алекс Колев, след като го намери по перфектен начин в наказателното поле, а нападателят от въздуха засече във вратата на "соколите" - 2:0.

Малко след като измина половин час игра "червените" покачиха на 3:0. Стоян Стоичков се отличи със страхотни индивидуални действия и с мощен удар в горния ляв ъгъл направи Иван Дичевски безпомощен за трети път.

Малко след почивката Мартин Тошев бе изведен очи в очи със стража на "соколите", но изстрелът му премина покрай десния страничен стълб.

В 51-вата минута Алекс Колев реализира второто си попадение. Карлос Охене намери голмайстора на ЦСКА 1948 в наказателното поле, който бе оставен непокрит и нямаше проблем да се разпише - 4:0.

Малко преди да измине час игра Алекс Колев оформи своя хеттрик, след като засече центриране отляво и с глава не остави шансове за намеса на Дичевски.

В 76-ата минута Даниел Начев пропусна отлична възможност да отбележи почетно попадение за Спартак, след като бе оставен непокрит в непосредствена близост до вратата, но стреля покрай лявата греда.

120 секунди по-късно Джонатан Перейра опита да изненада противниковия страж с директен удар от фал, но топката профуча на сантиметри от целта.

5 минути преди края на редовното време Октавио излезе на чиста позиция и само добрата намеса на Станислав Нисторов предотврати шести гол във вратата на варненци.

ЦСКА 1948 5:0 СПАРТАК (ВАРНА)

1:0 Георги Русев (19)
2:0 Александър Колев (25)
3:0 Стоян Стоичков (34)
4:0 Александър Колев (51)
5:0 Александър Колев (59)

ЦСКА 1948: 29. Даниел Наумов (К), 4. Ангел Лясков, 3. Стефан Цонков, 24. Лазар Марин, 15. Александър Александров, 22. Реян Даскалов, 46. Стоян Стоичков, 20. Ангел Бастунов, 7. Марио Топузов, 10. Георги Русев, 9. Александър Колев

СПАРТАК (ВАРНА): 21. Иван Дичевски, 51. Илкер Будинов, 19. Никола Борисов, 22. Сами Ел Анаби, 2. Велислав Боев, 8. Божидар Васев, 17. Цветан Илиев, 13. Руслан Черненко, 11. Виктор Митев, 24. Лиандро Мартис, 10. Янчо Андреев (К)